Про нас

Ужгородський прес-клуб — найвідоміший журналістський центр на Закарпатті, який поєднує функції громадської організації для журналістів, місцевої інформагенції та прес-центру, в якому постійно відбуваються різноманітні медіа-події. Щороку в Ужгородському прес-клубі проходить понад 100 різноманітних медіа-заходів: тут журналісти зустрічаються із представниками усіх сфер суспільного життя, відомими особистостями регіонального та всеукраїнського масштабу, іноземними експертами; стають учасниками презентацій та цікавих прес-турів. З іншого боку—ми надаємо медіа-майданчик для тих, хто хоче заявити про себе громадськості, повідомити про важливу подію, надати розголосу суспільно важливому факту чи  розкрити актуальну тему.   

Результатом засідань кожного прес-клубу є численні публікації та репортажі в місцевих друкованих та електронних засобах масової інформації.
Займаючи неупереджену позицію, Прес-клуб підтримує свій позитивний імідж серед журналістів, експертів та партнерів, громадськості. Досвід роботи дозволив Ужгородському прес-клубу налагодити довготривале співробітництво з мас-медіа та  місцевою владою, представниками ділових кіл, недержавними організаціями, експертами.

Основними принципами нашої роботи є:

  • незаангажованість,
  • вибір гострих, актуальних тем для обговорення, що становлять інтерес для журналістів та громадськості,
  • представлення різних точок зору для якомога більш повного, всебічного висвітлення питання – на засідання завжди запрошується декілька доповідачів,
  • представлення загальнонаціонального та регіонального аспектів проблеми.

Гостями прес-клубів за роки діяльності були голови Верховної ради, депутати ВР різних скликань, члени Кабінету Міністрів, посли та консули різних держав, українські та іноземні експерти різних галузей, зірки українського шоу-бізнесу, відомі митці та журналісти, поважні керівники підприємств та невідомі широкому загалу таланти. Втім гасло Ужгородського прес-клубу «Ми зробимо Вас відомими!» спрацьовує: знані у вузьких колах люди стають відомими як в області, так і за її межами. 

Створений у рамках всеукраїнського проекту Української освітньої програми ринкових реформ, у 2002 році Ужгородський прес-клуб зареєстровано як громадську неприбуткову організацію. Крім інформаційної діяльності Ужгородський прес-клуб постійно реалізує окремі проекти для журналістів, зокрема тут діяв „Центр юридичних консультацій для закарпатських ЗМІ”, працювала Школа молодого журналіста, проводилися тренінги для районних ЗМІ по роздержавленню, серія тренінгів по судовій журналістиці та журналістському розслідуванню. Ряд проектів стосувався неупередженого висвітлення виборчих подій у краї на виборах  різних років.