11/03/24 Про правильність запитів щодо отримання публічної інформації

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист Ігор ФЕДОРЕНКО. Останнім часом на «гарячу лінію» надійшло кілька звернень щодо запитів на отримання інформації.  Хоча з  часу набрання чинності Законом України «Про доступ до публічної інформації» (далі Закон № 2939-VІ) минуло вже тринадцять років, журналісти і досі при складанні запитів допускають помилки. Далі – про те, як їх уникнути.

28/02/24 Про ситуацію з проведенням зборів товариства, якщо співзасновник помер, а спадкоємці не оформили спадщину

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист Ігор ФЕДОРЕНКО.  «В нашій редакції семеро засновників, двоє з яких нещодавно померли. Як нам провести загальні збори? Бо в нас змінюється керівник, а також дехто з засновників має бажання продати свої частки».– Зрозуміло, що зібрати загальні збори за участю померлих учасників неможливо, а вирішувати питання діяльності товариства необхідно.

23/02/24 Ще раз про інтерв’ю як об’єкт авторського права

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист Ігор ФЕДОРЕНКО. «На одному з ресурсів натрапили на матеріал про те, що з прийняттям нового закону «Про авторське право і суміжні права» інтерв’ю більше не є об’єктом авторського права, бо положення про співавторство інтерв’ю в новому законі відсутнє. В одній з ваших публікацій зазначалося протилежне. То є чи ні інтерв’ю об’єктом авторського права?». 

20/02/24 Про оскарження випуску видань місцевої влади до Нацради з питань телебачення і радіомовлення

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист Ігор ФЕДОРЕНКО. «Яких заходів можуть вжити реформовані редакції, щоб припинити порушення з боку місцевої влади при виданні інформаційних бюлетенів, газет і вісників, які розповсюджують серед мешканців громад?».

19/02/24 Школярі Ясіня отримали доступ до сучасної формальної та неформальної освіти

Цифровий Освітній Центр працює у приміщенні ЗОШ №1 завдяки спільному проєкту "Реагування на надзвичайні ситуації та підтримка доступу до якісної освіти для постраждалих від конфлікту та переміщених дітей в Україні в центрах цифрової освіти"  Благодійного фонду «Посмішка ЮА» та міжнародної організації Save the Children. Діти від 6 до 17 років мають можливість відвідувати заняття, отримувати додаткові знання та навички. Роботу Центру презентували громадськості. Водночас дорослі взяли участь в інтерактивних заняттях для молодших та старших школярів.

16/02/24 У гірському селі Волосянка відкрився Цифровий Освітній Центр для школярів

У загальноосвітній школі села Волосянка на Великоберезнянщині відкрили  Цифровий Освітній Центр для дітей шкільного віку. Він запрацював у межах проєкту "Реагування на надзвичайні ситуації та підтримка доступу до якісної освіти для постраждалих від конфлікту та переміщених дітей в Україні в центрах цифрової освіти"  Благодійного фонду «Посмішка ЮА» за підтримки міжнародної організації Save the Children.

14/02/24 Про вихід засновника з товариства

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист Ігор ФЕДОРЕНКО. «Потрібно  провести  процедуру виходу з ТОВ двох учасників (перейшли на роботу  в органи місцевого самоврядування, а там корпоративні права і т.ін.) Хотілося б знати правильний порядок: які документи готувати державному реєстратору,  чи готувати нову редакцію Статуту (під Статутом стоять і їхні підписи). Учасники ТОВ мають по 12% статутного капіталу, тобто згода інших учасників формально не потрібна.

06/02/24 Про правомірність видання інформаційних бюлетенів громад

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист Ігор ФЕДОРЕНКО. «Хотілося б почути вашу думку щодо правомірності видання інформаційних бюлетенів, газет, вісників, де піаряться їх керівники за рахунок бюджетних коштів. Подібне розповсюдження друкованої продукції дуже перешкоджає діяльності реформованих редакцій. «Газети громад» не мають вихідних даних, не реєструються в Нацраді і розповсюджуються серед мешканців громад».

04/02/24 Безпечний доступ до сучасної цифрової освіти діти отримали у Ракошино

Ракошинська загальноосвітня школа Великолучківської сільської ради стала другим навчальним закладом Закарпаття, де минулої осені відкрився Цифровий Освітній Центр для дітей шкільного віку у межах проєкту Благодійного фонду «Посмішка ЮА» за підтримки міжнародної організації Save the Children. 

Мета проєкту - надати дітям безпечний доступ до сучасної цифрової формальної та неформальної освіти. Напередодні подібний центр офіційно презентували у Мукачеві.

30/01/24 Світлодіодні знаки, нові зупинки встановили у Великобичківській громаді, провівши аудит безпеки

У Великобичківській селищній територіальній громаді встановили дві зупинки громадського транспорту та замінили шість дорожніх знаків «Пішохідний перехід». Відтепер безпечно чекати транспорт за будь-якої погоди можна у Великому Бичкові на перехресті вулиць Карпатських Січовиків та Гоголя (автодорога Великий Бичків – Водиця) та у с.Луг (урочище Грабля), де вони були відсутні.