. +38 0312 61-60-07

email:uzhgorod@cure.org.ua

ПОДІЇ

Страхування сільгосппродукції стане прозорим та зрозумілим для аграріїв

В Ужгороді відбувся круглий стіл на тему «Стандартні страхові послуги — запорука якісного агрострахування». Фермери, страховики, представники влади та журналісти дізналися про новації, які допоможуть виробникам сільгосппродукції ефективно убезпечитися від збитків.

Як розповіла експерт з агрострахування Проекту IFC «Розвиток агрострахування в Україні» Ірина Гринюк, в Україні відбулася знакова подія – розроблено пакет сучасних стандартних страхових продуктів для страхування 7-ми культур, а саме - озимих зернових (пшениця, жито, тритикале, ячмінь), озимого ріпаку, кукурудзи та соняшника.

Агрострахування сьогодні особливо актуальне для фермерів (які ризикують чи не найбільше з-поміж інших бізнесменів), у тому числі закарпатських, -- йшлося на «круглому столі». Основними причинами втрат сільгоспкультур є погодні умови (58 %), хвороби (17 %), бур’яни (15 %), шкідники (10 %).

Учасники зустрічі пояснили, чому важливими є саме стандартні страхові продукти. Зокрема, аграріям буває складно розібратися у договорах страхових компаній, для розуміння яких часом необхідно мати юридичну освіту. Натомість презентовані на «круглому столі» стандартні умови страхування передбачають прозорі та зрозумілі договори, що виключають можливість маніпуляцій та гарантують страховий захист виробникам сільськогосподарської продукції, -- розповіла експерт проекту Олеся Жученко.

            Будучи стандартними, страхові продукти, розроблені проектом Міжнародної фінансової корпорації, є при цьому дуже гнучкими. Зокрема, сільгоспвиробник може сам вибирати рівень покриття. Це змусить задуматися, чи варто економити на якісному страхуванні, однак вибір – за конкретним фермером. Сплативши менше, він отримає і менші виплати у разі настання страхового випадку. Також аграрій може сам обрати ціну одиниці врожаю, за якою він страхує свої посіви. Наприклад, за кукурудзою закріплено опціон ціни від 60 до 140 гривень.

            Нові підходи до агрострахування в Україні повинні забезпечити інтереси як аграріїв, так і страховиків. Наприклад, оцінка врожайності здійснюватиметься за 10-15 днів до збирання, що унеможливить таку ситуацію, коли врожай зібрано, сторони нічого вже довести не можуть, але при цьому звинувачують один одного і конфліктують.

            Застрахуватися (за стандартним продуктами, про які мова) можна від вимерзання врожаю, весняних заморозків, граду, землетрусу, зсувів, пожеж (крім лісової), суховію, зливи, паводку, засухи, хвороб і шкідників рослин, протиправних жій третіх осіб щодо насаджень.

            До слова, рівень агрострахування в Україні наразі надзвичайно низький – 5-7 %, тоді як, наприклад, у Канаді він сягає 80 %.

Додати у Facebook
Страхування сільгосппродукції стане прозорим та зрозумілим для аграріїв