. +38 0312 61-60-07

email:uzhgorod@cure.org.ua

ПОДІЇ

На Закарпатті розпочинається спеціальна програма для жінок-переселенок

В Ужгородському прес-клубі відбулася презентація проекту «Програма по відновленню миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок «Голос жінки має силу» в Закарпатській області та обговорення нагальних питань переселенців на Закарпатті, які почали переїжджати в область ще три роки тому.

 

   Євген Фомін, голова Правління ГО «Фундація прав людини» розповів про проект та програми, які спрямовані передусім на жінок-переселенок та активних жінок. «Фундація прав людини розпочала нову правозахисну програму до якої ми залучили організації в п'ятьох регіонах: Донецька область (Маріуполь), Луганська область (Сєвєродонецьк), Кіровоградська область (Кропивницький), Закарпатська область (Ужгород) та Дніпропетровська область (Дніпро ). Громадська організація «Фонд прав людини» працює у віддалених регіонах України з 2001 року. З 2014 року ключових напрямках роботи організації є захист прав жінок, акцентуючи інтереси внутрішньо переміщених осіб, - розповів Євген Фомін. -- Мета проекту «Голос жінки має силу» - посилення професіоналізму лідерів громадських організацій в онлайн правозахисті, блогерстві з метою запобігання конфліктів та ведення мирних переговорів, посилення участі жінок у вирішенні конфліктів на місцевому рівні шляхом об'єднання лідерів в Закарпатській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Луганській і Донецькій областях в єдину блог платформу. Проект проходить за фінансової підтримки Institut für Auslandsbeziehungen. Головний акцент проекту- виконання приписів ООН Резолюції 1325».

За словами Євгена Фоміна, вже відбулися три школи-тренінги «Техніки вирішення конфліктів і миротворчість», «Правозахист і цифрові технології» та  «Як стати блогером». Відтепер розпочинаються заходи в регіонах.  Під час проведення Шкіл найбільшим питанням була безпека для тих учасниць, які живуть на непідконтрольній Україні території, які теж брали участь в тренінгах. Крім того, є тренінги про те, як відкрити інноваційний бізнес онлайн для внутрішньо переміщених жінок. Євген Фомін переконаний,  що навіть на найвищих військових посадах повинні бути жінки (оскільки це зовсім інший рівень прийняття рішень та вирішення проблем).

«Вклад ужгородської делегації при спільних зустрічах був одним із найбільш вагомих, бо це люди з іншою ментальністю. Будь-які перехресні проекти між сходом і заходом – це завжди надбання», - додав Євген Фомін.

Поділилася враженнями учасниця тренінгів ужгородка Наталія Загола. За її словами, найбільше вразили виступи тих, хто викладав з власного досвіду, міг показати приклад власної активності та результати вирішення проблем, наприклад, корупції.

Анжела Бабкіна, Радник Міністерства соціальної політики з питань внутрішньо переміщених осіб в Закарпатській області додала: «Мені дуже приємно, що до нас в Ужгород завітала ще одна програма, яка працює з жінками-переселенками. З окупованої території на Закарпаття переселилися майже 5000 осіб, а офіційну допомогу отримують тільки 1500 осіб. Відсотків 65-70 переселенців – це жінки. Так, у нас цікава ментальність. Тут усе вирішується за чашкою кави, усі справи. Всі один одного знають, один з одним працюють і намагаються об’єднувати зусилля».

Наразі адаптація вже майже пройшла, триває процес інтеграції – каже А. Бабкіна про переселенців. Проблемою залишається працевлаштування та забезпечення житлом.

Тетяна Хорошилова, представниця ГО «Закарпаття-Донбас» зауважила: «Ми зіштовхнулася на Закарпатті з певною специфікою. Найболючіша проблема – працевлаштування. Все зводиться до необхідності постійного фінансового джерела. Переселенці повинні заробляти більше від місцевого населення, враховуючи, що орендують житло. І проблема не тільки в тому, що знайти роботу, а у рівні зарплат. Що зробила держава за це час? Може програму пільгового кредитування? Нічого подібного».

За словами Тетяни Хорошилової, допомогу переселенцям різні установи та організації не дуже хочуть надавати, вважаючи, що все одно вони повернуться на Схід. «Ми проводили опитування, яке продемонструвало: ситуація зовсім інша: 78% людей не збирається повертатися», - резюмувала Тетяна Хорошилова.

Додати у Facebook
На Закарпатті розпочинається спеціальна програма для жінок-переселенок
На Закарпатті розпочинається спеціальна програма для жінок-переселенок
На Закарпатті розпочинається спеціальна програма для жінок-переселенок