. +38 0312 61-60-07

email:uzhgorod@cure.org.ua

ПОДІЇ

Чопська митниця: від наповнення казни до особливостей митної справи

       В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання на тему: «Діяльність Чопської митниці у 2011 році: за рахунок чого наповнюється державна казна і чому українцям доводиться чекати на кордонах».

Начальник Чопської митниці Дмитро Поліщук повідомив, що упродовж І кварталу цього року Чопською митницею до Держбюджету перераховано 345,7 млн. грн., що складає 122% від виконання плану. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, надходження податків зросли  в 2,7 рази, або на 217,4 млн. грн.

Основні фактори, що вплинули на стан справ з виконання бюджетних завдань – це зростання фізичних обсягів імпорту товарів у вартісному та ваговому виразі - база оподаткування зросла на 164% у вартісному виразі та на 85% у ваговому виразі.

Даніл Шуба, заст.начальника митниці, начальник Служби боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил розповів, що протягом І кварталу 2011 року Чопською митницею задокументовано 880 справ про порушення митних правил на суму 40,4 млн.грн. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість заведених справ збільшилась на 4,5 % або на 38 справ (842 справи в 2010 році), а вартість предметів порушень митних правил зросла на 17 % або майже 6 млн. грн. (34,5млн.грн. в І кварталі 2010 року).

За звітний період митницею порушено 12 кримінальних справ на суму 6,3 млн.грн., з яких  3 кримінальні справи порушені за ознаками злочину, передбаченого ст. 305 КК України, 9 - за ознаками злочину, передбаченого  ст. 201 КК України.

         Крім того, вилучено автомашин, що використовувалися для переміщення та приховування предметів правопорушення на загальну суму 8,1 млн.грн. У 118 випадках вилучено транспортні засоби на загальну суму 7,8 млн.грн  через порушення зобов’язання про транзит, розпорядження автомобілем, що знаходиться під митним контролем без дозволу митного органу  тощо. Відомо, що такі легковики, ввозяться на територію України з метою транзиту  тимчасово, при цьому  платежі до бюджету процедура оформлення не передбачає. У  подальшому цими автомашинами незаконно розпоряджаються без дозволу митниці, в тому числі  розукомплектовують і продають на території України. При цьому до Держбюджету не надходять значні  платежі, які мали б бути сплачені при оформленні автомобілів у вільне використання.

Крім цього, чопськими митниками у 23 випадках вилучено зброю (пневматичні та газовий пістолети, пневматичну гвинтівку, холодну зброю, різні види набоїв до газової та мисливської зброї), у 22 випадках затримано спецзасоби ( металеві кийки, електрошокові пристрої).Протягом І кварталу 2011 року митницею розглянуто 65 справ про порушення митних правил. За результатами розгляду справ про порушення митних правил, судами винесено 236 рішень про застосування конфіскації предметів правопорушення на загальну суму понад 4 млн. грн.Накладено судами штрафів у 82 справах на суму 390 тис. грн., що більше на 70% показників минулого року.

           Про виконання Чопською митницею Державної цільової програми з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Євро-2012 року з футболу наглядно розповіла під час прес-конференції Людмила Козловська, начальник відділу ГЕВ. Галузевою програмою Держмитслужби України визначено пріоритетність розбудови семи пунктів пропуску, що знаходяться на території Закарпатської області. Фінансування заплановано здійснювати за рахунок двох джерел: кошти державного бюджету України та кошти Програми прикордонного співробітництва “Європейський Інструмент Сусідства та Партнерства”, - повідомила Людмила Козловська.
Зокрема, передбачено будівництво пункту пропуску “Дяково”, кошторисна вартість проекту якого складає 72,9 млн. гривень. На кордоні зі Словаччиною передбачається реконструкція існуючих та будівництво нових об’єктів митної інфраструктури пункту пропуску “Ужгород”. Кошторисна вартість побудови об’єктів вантажного напрямку “Ужгород” – понад 28 млн. гривень. Що стосується вартості реконструкції об’єктів пасажирського напрямку МАПП “Ужгород”, то вона становить 45,4 млн. гривень.
На кордоні з Угорщиною заплановано реконструкцію пункту пропуску “Лужанка” (кошторисна вартість об’єкта 35 млн. гривень). Єдиний пункту пропуску на якому на сьогодні вже ведуться будівельні роботи, -- “Вилок”. Готовність об’єкта складає близько 40 %.

Ситуація щодо черг у пунктах пропуску. Керівництвом митниці постійно проводяться зустрічі з представниками митних та прикордонних органів Словаччини, Угорщини та Румунії. Питання скорочення черг вирішується, як правило, протягом доби із дотриманням норм законодавства обох сторін.

Причини виникнення черг наступні:

-         значне збільшення перевізників Російської Федерації по причині обмеження руху територією Республіки Польща – відсутність дозволів;

-         обмеження Білорусією використання вантажними транспортними засобами доріг;

-         збільшення замовлень на перевезення вантажів для забезпечення зовнішньоекономічних операцій підприємств України та Російської Федерації;

-         здійснення посилених заходів контролю Прикордонною службою Угорщини, що пов’язано з законодавчим нововведенням – посилення візового режиму в країнах Євросоюзу;

-         необхідністю проведення сканування транспортних засобів словацькою стороною.

-         припинення руху вантажних транспортних засобів на території Євросоюзу у вихідні дні.

З боку митниці для прискорення митного контролю в повній мірі використовуються технічні засоби митного контролю, також здійснюється аналіз перевізників, логістичних переміщень вантажів та комплексний взаємообмін інформацією з правоохоронними органами тощо. Ц в свою чергу дає можливість прискорити товаропотоки та уникнути виникнення черг.

Реформування структури митниці. Після завершення реорганізаційних заходів на сьогодні штатна чисельність Чопської митниці складає 1252 особи. Протягом 1 кварталу 2011 року в митниці застосовано 161 стягнення. Із них, оголошено 101 зауваження; застосовано 53 догани, попереджено про неповну службову відповідність 7.  10 працівників звільнено за порушення Присяги державного службовця, 1 – за протиправні дії під час  обслуговування товарних цінностей. Проведено 15 службових розслідувань та 18 службових перевірок, 18 заходів загальної та 14 індивідуальної профілактики.

Здійснено ротації 374 працівників, що складає 32% від усього особового складу, в тому числі 41 керівника середньої ланки.

 

 

Для довідки:

У зоні діяльності Чопської митниці функціонує 19 пунктів пропуску. Із них на кордоні зі Словаччиною діє 5 пунктів пропуску, з Румунією – 6, з Угорщиною – 7 та один повітряний – міжнародний аеропорт «Ужгород». Відповідними робочими групами опрацьовуються питання щодо прискорення відкриття пункту пропуску з Польщею. Через всі пункти пропуску митниці впродовж І кварталу 2011 року прослідувало 1,8 млн.осіб, перетнуло 947 тис.транспортних засобів, та переміщено 6,1 млн. тонн різноманітних вантажів.

 

Додати у Facebook
Чопська митниця: від наповнення казни до особливостей митної справи