. +38 0312 61-60-07

email:uzhgorod@cure.org.ua

ПОДІЇ

ГО «Пошук-Захід» заперечує законність робіт Федерації скаутів «Галицька Русь»

       3 серпня в Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція представників ГО «Пошук-Захід», які озвучили заяву щодо законності робіт на території Закарпаття Федерацією скаутів «Галицька Русь».

         Богдан Пилипів, віце-президент ГО «Пошук-Захід» висловив свою позицію щодо інциденту під час проведення табору Федерації «Галицька Русь» в Ужанському національному парку та розповів, що разом з колегами виявив правопорушення у діяльності членів табору на території масового захоронення воїнів двох світових воєн (Великоберезнянський район).

За словами Богдана Пилипіва, учасники табору (в основному неповнолітні діти) без жодних дозволів були задіяні до викопування ям на полі, яке є місцем масового санітарного захоронення жертв першої і другої світових воєн. «На цьому місці, за свідченнями очевидців і їхніх дітей, поховано 640-650 загиблих, а учасники скаутського табору виривали тут ями. Коли ми 22 липня проїжджали повз це місце, то побачили групу дітей, які лопатами викопували землю. Керівника табору на той момент не виявилося. Діти пояснили, що роблять ями для сміття, але, наприклад, розміри викопаних ними ям становили 2,5х3м, 1х1,5м та 1х0,5м, а викопаний ґрунт узагалі був відсутній. При чому копали не поблизу табору, а на іншому боці дороги – там, де було здійснено поховання воїнів», -- розповів Б. Пилипів.

Головний спеціаліст відділу захисту культурної спадщини Закарпатської ОДА Томаш Сопко підтвердив, що для проведення земляних робіт, згідно із законодавством, необхідно отримати спеціальний дозвіл. «Це добре, що активісти ГО «Пошук-Захід» звернулися до нас і повідомили про дії скаутів, оскільки сьогодні існує чимало порушень і зловживань щодо, зокрема, незаконних розкопок. Оцінку інциденту повинні дати правоохоронні органи, до яких ми звернулися. А за земляні роботи без дозволів передбачена кримінальна відповідальність, проте, на жаль, досі немає чіткої структури органів, які б це відстежували», -- сказав Т. Сопко.

Представники ГО «Пошук-Захід» заперечили аргумент скаутів про отриману згоду на викопування ям від сільради тим, що територія згадано поля до меж села не входить.

Голова обласного осередку «Пласту» Андрій Ребрик порушив питання безпеки дітей-учасників табору, адже на місці, де поховані воїни, можуть бути вибухонебезпечні знахідки. «Праця з дітьми вимагає посиленої уваги і відповідальності. Усі організатори  таборів повинні виконувати ті вимоги, які перед ними ставить держава та дбати про підопічних. Відповідальність за дітей лежить на керівництві табору».

«Федерація «Галицька Русь» не надала нам відповіді, щодо того, куди поділася викопана скаутами земля, чому діти копали ями на віддалі від табору на території поховань замість того, щоб скористатися звичайними сміттєвими баками, звідки саперні лопатки часів І світової війни, зафіксовані на фото скаутів тощо. Громадянин Російської Федерації, який фінансував проект Федерації «Галицька Русь» -- відомий поціновувач військового антикваріату. Усе це викликає сумнів у добрих намірах дій організаторів табору і розкопок його учасниками на місці поховань солдатів», -- сказав Б. Пилипів.

 

Додати у Facebook
ГО «Пошук-Захід» заперечує законність робіт Федерації скаутів «Галицька Русь»