Закарпастькі митці видали ювілейний альбом, на який чекали 10 років

       Закарпатська організація Національної спілки художників України у рамках святкування 65-річниці презентувала альбом «Художники Закарпаття».  Вперше за останні 10 років на Закарпатті підготоване повне видання про митців області.  Детальніше про подію розповіли Борис Кузьма, голова Закарпатської організації Національної спілки художників України, Михайло Сирохман, мистецтвознавець, автор вступної статті до альбому «Художники Закарпаття», Олександра Гаркуша, видавець (Видавництво О.Гаркуші), Одарка Долгош, завідувачки кафедри дизайну Закарпатського художнього інституту, художниця.

Як розповів Борис Кузьма, подібний альбом про закарпатських митців виходив друком 10 років тому. До нового каталогу (168 сторінок) увійшли 148 художників, що на майже 50 більше, ніж було у попередньому виданні. До кожного митця розміщена коротка біографія і подана світлина з роботою. «Пройшло багато часу: дехто з художників виріс, а хтось вже пішов у вічність. Необхідно було увіковічнити їх. Альбом є заповненням цієї прогалини, – зазначив Борис Кузьма. -- Ідея витала 5 років, але не було можливості реалізувати її. На цьогорічному пленері «Сакура» ми зібрали кошти, які стали стартовим капіталом для видання каталогу».

 Михайло Сирохман, автор вступної статті, розповів, що прагнув кількома словами сказати про кожного і тим самим зберегти цілісну картину. «Намагався зберегти певну інтонацію. Адже, у якому би стилі не працював художник, закарпатське присутнє всюди. Те, що колись розбудили Ерделі і Бокшай, присутні до сьогодні»,-сказав Михайло Сирохман.

Дизайн розробили студенти кафедри дизайну Закарпатського художнього інституту Олександр Кофель та Олександр Малець, під керівництвом завідувачки кафедри Одарки Долгош. За її словами, структура каталогу--складна, це подарункове видання, а отже--найдорожче, починаючи від вартості паперу і до поліграфії.

Олександра Гаркуша зауважила, що альбом укладено так, що навіть людина, яка не знає нічого про мистецьке життя на Закарпатті, все зрозуміє. «Пророблено багато роботи, зібрано багато архівного матеріалу. Доводилось ходити до колекціонерів, щоб сфотографувати роботи тих чи інших художників для альбому», – сказала Олександра Гаркуша.

Попередньо видрукувано 30 сигнальних екземплярів, а в остаточному варіанті альбом має бути обгорнутий у суперобкладинку із льону, на якій буде витиснено абревіатуру Закарпатської організації Національної спілки художників України.

 

Додати у Facebook
Закарпастькі митці видали ювілейний альбом, на який чекали 10 років
Закарпастькі митці видали ювілейний альбом, на який чекали 10 років
Закарпастькі митці видали ювілейний альбом, на який чекали 10 років
Закарпастькі митці видали ювілейний альбом, на який чекали 10 років