Закарпатська «Батьківщина» зробила заяву з приводу вироку Юлії Тимошенко

       Сьогодні, 12 жовтня, в Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція керівництва Закарпатської обласної організації партії «ВО «Батьківщина».

Представники обласного осередку партії висловили власну думку щодо наслідків для України вироку Юлії Тимошенко та розповіли про подальші дії партії "ВО "Батьківщина" і Комітету опору диктатурі.

Заступник голови Закарпатської обласної ради, заступник голови Закарпатської облорганізації партії «ВО «Батьківщина» Андрій Сербайло зауважив: «Сьогодні я зустрівся зі студентами з приводу відзначення Тижня розвитку демократії. Але мені досить складно говорити на цю тему після того, як 11 жовтня мокрий від страху суддя Кірєєв зачитав, як на мене, «печерний» вирок, відповідно до якого лідер однієї з найпотужніших опозиційних сил Юлія Тимошенко запроторена за грати на 7 років. Позбавлені волі не лише лідер «Батьківшини», але й Юрій Луценко та інші опозиціонери, які за надуманими приводами перебувають за гратами. Наслідки таких дій політичне керівництво, а головне народ України, відчують досить швидко, якщо не буде відповідної політичної реакції».

            На думку А. Сербайла, вирок потягне за собою не тільки політичні, а й економічні наслідки: «Україна у своєму стремлінні до Євросоюзу може бути відкинута далеко назад».

Щодо подальших дій політик розповів: «Ми діяли і будемо діяти у правовому полі. Звичайно, сподіваємося на апеляцію, оскільки зрозуміло, що вирок не має під собою підстав і є суто політичним. Якщо українські суди не приймуть об’єктивне рішення, то далі – Європейський суд. А там Україна має нульові шанси на те, щоб вирок Печерського суду був підтриманий. Є 100%-на впевненість, що Європейський суд скасує озвучене 11 жовтня рішення».

Сьогодні в Ужгороді збереться засідання Комітету опору, щоб узгодити дії опозиційних політичних сил на Закарпатті. Вони підготують звернення до Президента України, зокрема, з вимогою припинити переслідування політичних опонентів.

11 жовтня на Хрещатику побували кількасот закарпатців. Як розповів очевидець подій, заступник з агітаційної роботи голови Закарпатської облорганізації партії «ВО «Батьківщина» Юрій Фекете, близько 3-5 тисяч силовиків перекрили вулицю Хрещатик, не пускаючи учасників пішої ходи до Печерського суду. «Автомобілі почали сигналити на підтримку прихильників Юлії Тимошенко, а силовики поводилися нахабно і «відтискали» людей до стін будівель, 14 осіб забрали до райвідділу і виписали їм адмінштрафи по 51 грн. Один з наших представників, який був у перших рядах, через тиск міліції невдало впав і пошкодив чашечку коліна, яку зафіксували гіпсом», -- розповів Юрій Фекете.

Антон Ліврінц, депутат Закарпатської обласної ради озвучив заяву політради партії „Батьківщина”.«Юлія Тимошенко не порушувала законів. В її діях на посаді глави Уряду не було криміналу, а процес проти неї носить політичний характер. Саме тому невинуватість Юлії Тимошенко буде доведена в Європейському суді із прав людини. Рано чи пізно відповідальність понесуть замовники, організатори і виконавці фальшованих справ проти опозиції. Лише один день — 11 жовтня — стрімко наблизив кінець режиму Януковича. Сьогодні ми ще більше, аніж вчора, упевнені в перемозі над диктатурою, поверненні України на шлях демократичного європейського розвитку», -- йдеться зокрема у заяві.

 

 

 

Додати у Facebook
Закарпатська «Батьківщина» зробила заяву з приводу вироку Юлії Тимошенко