СЕРГІЙ ЛЕЩЕНКО ВВАЖАЄ, ЩО В УКРАЇНІ Є БЕЗЛІЧ МОЖЛИВОСТЕЙ

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція народного депутата України Сергія Лещенка, члена політичної партії ДемАльянс. Під час прес-конференції Сергій Лещенко розповів, чому навідався у Закарпаття та прокоментував  головні три вимоги Великої політичної реформи: прийняття закону про зняття депутатської недоторканності, створення антикорупційного суду, зміну виборчого законодавства.

 

Сергій Лещенко зауважив, що намагається часто бувати в різних областях України. В Ужгороді у депутата –депутатський прийом, зустріч із студентами, а також відвідини місцевих підприємств та зустріч з головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем. «Одне з важливих питань сьогодні – це трудова міграція закордон. Люди голосують за кращу долю, їх можна зрозуміти. Для мене важливо, щоб місцеві мешканці відчували віру в Україну. Під час зустрічей я часто зіштовхуюсь із скепсисом, але вважаю, що в Україні є безліч можливостей. Наш ринок заповнений імпортом, а ми можемо самі себе забезпечувати виробами легкої промисловості, продуктами харчування тощо. У нас креативні, творчі люди. Також мало де у світі є пільгове законодавство, одна з найнижчих ставок у Європі», - каже Сергій Лещенко. За його словами, українці незадоволені тим рівнем послуг, які надає держава, бо держава – це сервісна функція. І реформи в державі мали б бути якісними, зокрема стосовно правоохоронних органів, спецслужби.

«Бюджет на правоохоронні органи збільшується, але вони залишаються закостенілими. СБУ взагалі не реформована. Це має бути сучасна європейська спецслужба. на СБУ багато скарг, що вони займаються переділом ринків, від енергоринків до ринків меду та горіхів», - каже Сергій Лещенко.  

Політик прокоментував результати зустрічі на одному з підприємств з іноземними інвестиціями, які працюють в Закарпатській області. «Фірма Jabil - один з найбільших заводів у Європі, має в Україні проблеми з сертифікацією продукції. Вимагається сертифікація на всю продукцію, яка експортується заводом, а це понад 13 тис. одиниць. При цьому підприємство працює за європейськими сертифікатами. Також на підприємстві постало питання про розширення виробництва до 5 тис. робочих місць. Знову проблеми з кадрами», - прокоментував Сергій Лещенко.

Стосовно політичної ситуації в країні, то політик зазначив, що в Україні є дефіцит ліберальних  і демократичних сил. Вони або популістські, або корумповані і орієнтовані на авторитарну модель.

Щодо достойних кандидатів на наступних виборах Президента, то серед них Лещенко, зокрема, називає Гриценка, Вакарчука, прихід у політику якого «буде корисним для політичних сил». Стосовно позачергових виборів, то думка Сергія Лещенка така: «Не скажу що таке рішення вже ухвалено. Цілком логічно, що Порошенко буде намагатися це зробити. Для нього важливо законсервувати політичні еліти. Застрахуватися на випадок поразки на президентських виборах. Перший «дзвінок» -- хоче поміняти ЦВК, 4 роки нікого це не турбувало, зараз це треба зробити.  Поміняти ЦВК під себе і провести дострокові парламентські вибори. Сценарій зрозумілий», - каже Сергій Лещенко.

«Виборче законодавство це ключ, це відмичка, якою користуюсь корупціонери.  Антикорупційний суд -- це важлива реформа, але він бореться з наслідками. Але як робити, щоб не було потреби боротися? Треба міняти виборче законодавство, скасувати мажоритарну систему і змінити на систему з відкритися списками. Треба дати шанс Україні», - вважає Сергій Лещенко.

Сергій Лещенко переконаний, що у наступному парламенті має бути широка коаліція демократичних сил, які здатні гарантувати успіх на виборах.

 

Додати у Facebook
СЕРГІЙ ЛЕЩЕНКО ВВАЖАЄ, ЩО В УКРАЇНІ Є БЕЗЛІЧ МОЖЛИВОСТЕЙ
СЕРГІЙ ЛЕЩЕНКО ВВАЖАЄ, ЩО В УКРАЇНІ Є БЕЗЛІЧ МОЖЛИВОСТЕЙ