НАРДЕПИ ЗАКЛИКАЛИ ЗАКАРПАТЦІВ ВИКОРИСТАТИ ВСІ ДЕМОКРАТИЧНІ МЕТОДИ, ЩОБ ВИРІШИТИ ПРОБЛЕМУ ОБ’ЄДНАННЯ ОТГ

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція народних депутатів України від фракції “Об’єднання “Самопоміч”. Йшлося про одну з найбільш проблемних сфер реформування в області – децентралізацією.

 

Нардепи Ірина Подоляк та Любомир Зубач (парламентська фракція “Об’єднання “Самопоміч”) приїхали на Закарпаття, щоб з’ясувати і  допомогти вирішити проблеми з виконанням закону з децентралізації влади на місцях. Зокрема, з конфліктом щодо утворення Холмківської ОТГ. Після того, як депутати вивчили ситуацію на місці у Холмоку і поспілкувалися з ініціативними групами, вони прокоментували всі спірні питання в Ужгородському прес-клубі.

Ірина Подоляк, народний депутат України, голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності зазначила, що вага органів місцевого самоврядування є надзвичайно великою. «Створення ОТГ -- базова реформа для місцевого самоврядування, яка є дуже важливою. Де міцні та збалансовані ОТГ, там немає сепаратизму, відтоку робочої сили, бо що громада зацікавлена у тому, щоб жити і розвиватися у сталому середовищі, - каже Ірина Подоляк. - Бюджетна децентралізація дала багато можливостей для громад. Для тих громад, які мають спроможність, потужність і бажання розвиватися».

Любомир Зубач, народний депутат України, зауважив, що сам довгий час працював в органах місцевого самоврядування, тому має хороший практичний досвід стосовно діяльності та розвитку громад.  «Було цікаво приїхати на Закарпаття, щоб послухати мотивації і причини, чому Закарпаття у цьому сенсі (створення ОТГ) має негативне реноме. Бо Закарпаття -- єдина область в Україні, де незатверджений перспективний план формування громад. І, як нам підтвердили, ці процеси блокуються на рівні ОДА, фізично і штучно. Це викликає велике здивування,- каже Любомир Зубач. -  З мого розуміння, держава має мати чітку вертикаль. Якщо є уряд, і Гройсман постійно повторюють, що підтримують реформу, і це є пріоритетом,  чомусь на рівні окремої області це питання блокується. Я б порадив активістам, щоб пішли на зустріч з Володимиром Гройсманом, можливо він не знає, що роблять підлеглі. Йому потрібно нагадати, щоб Кабмін України має таке конституційне повноваження -- робити подання на призначення чи на звільнення голові місцевих ОДА. Якщо жодних інших інструментів немає, очевидно треба застосовувати його. Або в іншому випадку сказати, що ми Закарпатською областю не керуємо, не маємо впливу на те, що відбувається, це означає -- розписатися у власній неспроможності. Почув, що ОДА намагається протиставляти людей, які проживають у приміській зоні Ужгорода до міста. Мовляв,  ви не можете створювати ОТГ, ви маєте бути з містом. Я переконаний, що це є неправда. І Ужгород, і його прилеглі території просто приречені співпрацювати у тій чи іншій формі, протиріч немає. Питання в тому, як саме співпрацювати. На сьогодні є закон про можливість приєднання до міст обласного значення, є законодавство, яке передбачає можливість формування своїх ОТГ, є законопроект, який пройшов наш профільний комітет про можливість створення агломерацій - багатопрофільна форма співробітництва. Справжня причина, чому блокується процес створення ОТГ тільки в одному - небажання, втрачати владу, повноваження і ресурси. Коли створює громада, РДА втрачають певний вплив на освіту, медицину, зменшується бюджет.  Сильне місцеве самоврядування допоміжне, щоб забезпечувати єдність і стабільність в Україні».  

Треба використовувати всі наявні інструменти демократії, щоб зрушити питання з місці, кажуть нардепи. «І всі способи і методи тиску, щоб Геннадій Москаль виконував свою роботу, - додає Ірина Подоляк. – Це, що насправді бачимо, це півторарічний саботаж, невиконання своїх обов’язків. Ми можемо ширше обговорити питання ОТГ на Закарпаття на спеціальному комітеті. Адже люди у громадах втрачають і фінансово у тому числі».

Додати у Facebook
НАРДЕПИ ЗАКЛИКАЛИ ЗАКАРПАТЦІВ ВИКОРИСТАТИ ВСІ ДЕМОКРАТИЧНІ МЕТОДИ, ЩОБ ВИРІШИТИ ПРОБЛЕМУ ОБ’ЄДНАННЯ ОТГ
НАРДЕПИ ЗАКЛИКАЛИ ЗАКАРПАТЦІВ ВИКОРИСТАТИ ВСІ ДЕМОКРАТИЧНІ МЕТОДИ, ЩОБ ВИРІШИТИ ПРОБЛЕМУ ОБ’ЄДНАННЯ ОТГ
НАРДЕПИ ЗАКЛИКАЛИ ЗАКАРПАТЦІВ ВИКОРИСТАТИ ВСІ ДЕМОКРАТИЧНІ МЕТОДИ, ЩОБ ВИРІШИТИ ПРОБЛЕМУ ОБ’ЄДНАННЯ ОТГ