В Ужгороді презентували 3D-мапу Закарпаття

       В Ужгороді відбулася презентація 3D-мапи Ужгорода та Закарпаття, яка завдяки громадській організації «Сільверленд» стала доступною 1 мільярду людей – користувачам одного з найцікавіших сервісів Google – Google Earth.

 

Йдеться про один із найпопулярніших і найбільш перспективних сервісів, що стали доступними із розвитком цифрових технологій та Інтернету. Відтепер з будь-якого куточка світу той, хто зацікавлений отримати інформацію про наш край, зможе побачити об’ємне зображення вулиць обласного центру, знакових об’єктів області. Для цього необхідно мати доступ до Інтернету та завантажити (а це займає лише кілька хвилин) відповідну програму, яка доступна безкоштовно у розділі усім відомого Google – Google Earth.

Вихід Ужгорода, а згодом і Закарпаття, у форматі 3D в Google Earth спрямований насамперед на промоцію регіону та на розвиток туризму краю. Адже завдяки цьому проекту кожен потенційний турист зможе дізнатися, що саме він має шанс побачити і відвідати на Закарпатті.

Реалізація такого проекту стала можливою завдяки роботі групи фахівців, об’єднаних громадською організацією «Сільверленд». Вони вже інтегрували на 3D-мапу понад 100 об’єктів Ужгорода, серед яких, наприклад, Ужгородський замок, обласна філармонія (раніше – синагога), будівлі ОДА і міськради, обласного художнього музею, драмтеатру тощо. І навіть – тривимірні зображення дерев.

«Організація «Сільверленд» окрім створення міських свят зараз активно працює над реалізацією нового цікавого проекту, - розповів арт-директор організації Олександр Мерявчик. – Світ навколо нас стає все більш глобальним, розвиток цифрових технологій та Інтернету свого часу зробили переворот у світі і тепер увесь світ помістився у паралельну цифрову реальність. Сучасна людина незалежно від свого місця знаходження може за кілька секунд отримати інформацію на будь-яку тему чи про будь-який об’єкт».

На переконання О. Мерявчика, найближчим часом активними користувачами прогресивних інформаційних технологій стануть усі, навіть ті, хто сьогодні ще не відчуває потреби у цьому.

У контексті сказаного слід відзначити, що безперечним лідером у сфері інтернету є компанія Google, яка окрім функції пошуку інформації має кілька цікавих сервісів: зручна електронна пошта, популярний браузер для перегляду веб-сторінок, відео-ресурс Yuotube тощо.

«Найцікавішим і найоригінальнішим із подібних сервісів є Google Earth, уже понад 1 мільярд користувачів завантажили цю програму на свою комп’ютери. А наша організація об’єдналася навколо створення 3D-мапи Закарпаття на цій унікальній платформі», - каже О.Мерявчик.

Одні з головних переваг – візуалізація, а також те, що усю інформацію можна побачити без «фільтрів» зацікавлених осіб, як, наприклад, це помітно у рекламних буклетах, чи у рекламі на ТБ.

Завідувач кафедри туризму УжНУ, к.с.н. Федір Шандор під час презентації відзначив, що 3D-мапу Ужгорода фахівці ГО «Сільверленд» розробили на ентузіазмі та волонтерських засадах. Тоді як за кордоном подібні проекти фінансує місцева влада, оскільки користь від них для розвитку туризму – очевидна. На таку карту можна наносити пропоновані в області туристичні маршрути. А також вона допоможе у навчанні, наприклад, місцевим школярам під час уроків «Мій Ужгород» буде значно легше візуалізувати те, про що йдеться у навчальній програмі. Діти зможуть «політати» над рідним містом, побачити його у тривимірному форматі.

Олександр Молнар, к.е.н., керівник туристичного порталу «Rest4u.com.ua» розповів про основні тенденції розвитку Інтернету та його застосування у повсякденному житті. Так, люди все більше користуються пропозиціями інтернет-магазинів, дізнаються з Інтернету новини, будують власні маршрути, обирають місця, які хотіли б відвідати. До Інтернету переходить і сфера реклами.

Керівник ГО «Сільверленд» Олег Бурдуков, підсумовуючи презентацію, зазначив, що користуватися 3D-мапами дуже зручно та інформативно. Керівник проекту запросив учасників туристичної індустрії підключитися до проекту, щоб показати всьому світу, що закарпатці йдуть у ногу з часом і мають що запропонувати гостям.

            «Помандрувати» 3D-картою Ужгорода можна за адресою: http://3duzhgorod.com. До слова, відзначити спеціальною міткою на карті свій об’єкт мають змогу усі охочі.

 

            Ужгородський прес-клуб радий повідомити, що будівля, у якій ми розташовані (одна з найстарших в історичній частині міста), завдяки ГО «Сільверленд» вже також візуалізована на платформі Google Earth. Найближчими днями 3D-тур до Ужгородського прес-клубу можна буде переглянути на нашому офіційному сайті за адресою: pressclub.uz.ua.

 

Додати у Facebook