Пенсійний фонд призупинив виплати закарпатській переселенці, бо не знає політичної ситуації в країні

Інна Ільїна з Авдіївки, яка вже четвертий рік живе в Ужгороді, подає до суду на Пенсійний фонд через невиплату пенсії. Вона – одна з багатьох переселенців, які віднедавна мають проблеми з отриманням заслужені кошти від держави. З квітня  цього року була прийнята постанова №365, яка ще більш ускладнює отримання пенсії для ВПО та змушує вибивати законні гроші через суди.

Інна Ільїна отримує пенсію по інвалідності.  У травні їй була призупинена виплата через те, що жінка потрапила у списки тих, хто перетинав непідконтрольну теріторію України і залишався там тривалий час. Жінка звернулася до Анжели Бабкіної, Радниці з питань ВПО у Закарпатській області, яка порадила написати запит до Пенсійного фонду на Закарпатті.  «Протягом 30 днів з установи надійшла відповідь, що Інна Ільїна перетинала кордон і виплату їй призупинили. Так, жінка дійсно їздила в Авдіївку, але це українська! (підконтрольна територія). Крім того, жінка на той момент подавала заяву в управління соцзахисту про терміни перебування в Авдіївці, повідомила вона управління і про своє повернення», - коментує Анжела Бабкіна.  

«Соцзабез все перевірив, але у травні мені призупинили виплату пенсії. Після цього кошти я почала отримувати тільки з у липні, звернулась у Пенсійний фонд. Там відповіли, що я перетинала кордон. Але Авдіївка - це Україна, може хтось цього не знає. Коли виплатять – невідомою, але мені не подобається така відповідь. Життя сьогодні нелегке, особливо у тих, хто переселився. Живу на Закарпатті з 2014 року, з того часу і закордон тут їздила в Угорщину, але на непідконтрольній території не була. В Авдіївку їздила у 2015 році, проблем не виникало. Найцікавіше ще й те, що я туди їздила за довідкою про перерахування комунальних, доки я там документи перевіряла, тут таке сталося», - розповіла Інна Ільїна.

У Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Закарпатській області, куди звернулася жінка за правовою допомогою, їй виділили безкоштовного адвоката. Справу розглядатимуть у суді.

За словами фахівців, такий процес досить тривалий. Тому всі очікують на прийняття урядом порядку виплати пенсій згідно з постановою №365. Пенсія-- це зароблена власність людини, наголошують правозахисники, наразі суд-це єдиний механізм захисту прав у цьому випадку.

Інформацію підготовано у рамках проекту «Голос жінки має силу в Закарпатській області».

 

 

Додати у Facebook
Пенсійний фонд призупинив виплати закарпатській переселенці, бо не знає політичної ситуації в країні