Художню книжку тячівської вчительки вже чекають читачі 4-х країн

В Ужгородському прес-клубі відбулася презентація книжки „Зернятка мудрості” Юлії Драгун, письменниці із закарпатського села Новоселиця (Тячівський район). Вірші та оповідання сільської літераторки адресовані дітям і батькам. Книгу, як і попередні 2 збірки, вже замовили українські громади Росії, Естонії, Румунії, Чехії.

 

Книжка вийшла друком у Всеукраїнському державному ордена Дружби народів видавництві „Карпати”, де друкувалися і попередні видання авторки: „Хто раніше всіх встає?” (2009), „Горнятко доброти” (2010). Презентоване видання  вже було успішно представлене на цьогорічному Форумі видавців у Львові. А після представлення книг на Київській міжнародній книжковій виставці столичні упорядники хрестоматії „Основи християнської етики” для початкової школи включили до неї значну кількість творів Юлії Драгун.

Завдяки презентаціям у Києві, Львові та у селах і містах рідного краю, книги Юлії Драгун стали відомими і за кордоном, зокрема в українських громадах Росії, Естонії, Румунії, Чехії. А сьогодні вже готується до друку збірка Юлії Драгун у перекладах чеською мовою. Відразу після виходу у світ на вірші Юлії Драгун, завдяки їхній мелодійності і ліричності, композитори за 2 роки написали вже понад 80 пісень, адресованих дитячій і дорослій аудиторії. Тож незабаром вийде і книга пісень. До слова, під час презентації вірші і пісні своєї бабусі виконали онуки Юлії Драгун Михайлик та Володя.

«Якщо сказати прямою мовою, то Юлія Драгун — проста сільська жінка з Новоселиці, яка у 50 з лишком років почала писати вірші для дітей, видавати книги  і зробила до певної міри переворот, адже її видання на Форумі видавців викликали більший інтерес ніж ті книги, які були анонсовані як бестселери», -- зауважив головний редактор видавництва «Карпати» Борис Кушнір.

            За словами Бориса Кушніра, книга Юлії Драгун стала дипломантом Форуму у номінації «Світ дитинства» -- за тонкий ліризм, щирість і християнську спрямованість. Адже якщо першу книгу поетеса розпочала молитвою «Отче наш», то наступну – Божими заповідями. Оскільки намагається донести до батьків важливість виховання саме у християнському дусі, щоб виростити дітей порядними.  

            Юлія Драгун розповіла, що вважає письменництво своїм призначенням. Вона порадила з наймолодшого віку привчати дітей до читання книжечок, як і до молитви. Авторка поділилася і наміром видати свою першу п’єсу. Це історія про молоду закарпатську ґаздиню. Вона торкається і питання виховання дітей, і збереження традицій краю, сімейних цінностей тощо.

Додати у Facebook
Художню книжку тячівської вчительки вже чекають читачі  4-х країн