В Ужгороді відбулося ІІІ засідання регіонального альянсу «ДУНАЙСЬКА ЕНЕРГІЯ +»

16 жовтня 2019 року у залі вченої ради УжНУ за підтримки Ужгородського Національного Університету, в рамках  проекту Дунайської транснаціональної програми «DANUBE  ENERGY+“ Підвищення потенціалу Молодих Новаторів щодо започаткування змін у сфері енергоефективності в Дунайському макрорегіоні» проведено ІІІ засідання Регіонального Альянсу.  Учасниками Регіонального Альянсу, представники громадських об’єднань та галузевих професійних інституцій, агентств регіонального розвитку, науковці та викладачі  Ужгородського Національного Університету розглянули питання запровадження нових інструментів та системи навчання у напрямку акселерації бізнесу та енергоефективності, які пропонуються в рамках проекту.

 

Мирослава Лендєл, проректор з науково-педагогічної роботи УжНУ,  на початку зустрічі наголосила на важливості проектів навчання з енергоефективності та енергозбереження, а також  поінформувала про відкриття нового навчального курсу та нової спеціальності «Енергетика»  в УжНУ, що відповідає викликам сучасності на потреб ринку.  Крім того, в рамках транскордонних проектів на базі УжНУ запроваджуються програми обміну досвідом з сусідніми країнами, передбачено здійснення інфраструктурних компонентів, направлених на енергозбереження.

 Наталія Носа, менеджер проекту, голова правління Центру Європейських Ініціатив, м.Ужгород презентувала результати та подальший план роботи проекту Дунайської транснаціональної програми «DANUBE ENERGY+“ Підвищення потенціалу Молодих Новаторів щодо започаткування змін у сфері енергоефективності в Дунайському макрорегіоні» на 2020-2021 роки.

 В кожній країні-партнері проекту (Німеччина, Болгарія, Словаччина, Словенія, Хорватія, Чехія, Румунія, Сербія та Україна) створені Регіональні Альянси,  розроблена система навчання для ключових регіональних суб’єктів екосистеми, система навчання, пре-акселерації, ідентифікації та залучення молодих новаторів.  

  Активна фаза реалізації програми розпочнеться з січня 2020 року оголошенням конкурсу.   В рамках проекту будуть проведені мотиваційні семінари, мережеві заходи, демонстраційні заходи, національні та міжнародні Дні Енергії. Інформація поширюватиметься через соціальні мережі, медіа та інструменти, якими користується молодь. Міжнародною командою проекту «DANUBE ENERGY+“ розроблений інноваційний інструмент, який включає в себе презентації викликів галузі, успішних прикладів та переваг програм попередньої акселерації для молодих новаторів, навчальні матеріали, які включають моделі, стратегії та передовий досвід, а також матеріали навчальних семінарів, мотиваційні відео-ролики тощо.  Учасники програми – молоді новатори зможуть отримати унікальні знання та навички формування бізнес-ідеї, розробки бізнес плану, перетворення своїх ідей на успішні підприємства, проведення переговорів з потенційними інвесторами. Найкращі 10 команд отримають можливість презентувати свої ідеї на транснаціональному рівні.

 Під час дискусій учасники Регіонального Альянсу обговорили інструменти і потенційні проекти, які будуть запроваджені в області та направлені на покращення знань і навичок в сфері енергоефективності. З огляду на надзвичайну актуальність питань енергоефективності запропонована система навчальних програм та реалізація проектів призводить до необхідності створення ХАПів, про що наголосив Євген Лукша, експерт проекту, консультант з місцево-економічного розвитку Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України,  та Євгеній Драгула, представник Ужгородського Національного університету та представник команди проекту. Було також зазначено, що  все більше і більше мешканців області, а саме: молоді підприємці, керівники державних установ та соціальних об’єктів, керівники новостворених громад потребують експертної допомоги щодо прийняття нових рішень, спрямованих на енергоощадніть та енергоефективність.

 Учасники Регіонального Альянсу високо оцінили результати роботи проекту «DANUBE ENERGY+“, прийняли рішення взяти за основу запропонований інструмент «Дунайська енергія +», а також  наголосили на важливості  взаємодоповнюючого підходу в умовах запровадження різних інструментів в області, направлених на підсилення результатів та акумулювання і обміну кращих практик в сфері енергоефективнеості. 

 З огляду на те, що у 2020 році будуть  запроваджені кілька нових інноваційних інструментів в області, діяльність Регіонального Альянсу набуває додаткового значення для консолідації зусиль, а також обміну інформацією та кращими практиками на рівні проектів.

 До уваги молодих підприємців, винахідників, студентів та молодих новаторів: у разі, якщо у Вас є бізнес ідея та ви хочете взяти участь у проекті, ви можете вже сьогодні звертатися до команди проекту на мейл: ceiuzhgorod@gmail.com або тел. +380993254990 ( контактна особа Наталія Носа).

Додати у Facebook
В Ужгороді відбулося ІІІ засідання регіонального альянсу «ДУНАЙСЬКА ЕНЕРГІЯ +»
В Ужгороді відбулося ІІІ засідання регіонального альянсу «ДУНАЙСЬКА ЕНЕРГІЯ +»
В Ужгороді відбулося ІІІ засідання регіонального альянсу «ДУНАЙСЬКА ЕНЕРГІЯ +»