ЗАКАРПАТСЬКІ ПЕРЕСЕЛЕНЦІ РОЗПОЧИНАЮТЬ АДВОКАЦІЙНУ КАМПАНІЮ «МОЯ НОВА ГРОМАДА»

В Ужгороді розпочалася адвокаційна кампанія «Моя нова громада», метою якої є привернення уваги до питання проблеми постійного житла для ВПО в нових громадах і не тільки. Про житлові програми для переселенців, комунікації з громадою для уникнення непорозуміння у «житловому» питанні», про єдиний успішний досвід закарпатської переселенки, якій вдалося успішно скористатися житловою програмою та багато іншого говорили на засіданні в Ужгородському прес-клубі.

  Ініціатива реалізовується ГО «Закарпаття-Донбас» в партнерстві з ГО «Громадський Холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» в межах гранту, наданого  проектом Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень». Проект спрямований передусім на здійснення адвокаційних кампаній. Про це розповів Олександр Кореньков,  громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ», м.Київ. «Теми кампаній різні, як і численні проблеми, які хвилюють переселенців, - каже Олександр Кореньков. - Зокрема, це захист права на житло, прав дітей, які постраждали від військових дій та інші. Щодо житла, то діє кілька державних програм для переселенців. Це і  фінансування «70 на 30», пільгове кредитування 3% та інші. У своїй діяльності ми прагнемо за активної участі саме переселенців допомогти і місцевій, і державній владі активізуватися у цьому напрямі, почати системну роботу, мотивувати владу, органи місцевого самоврядування покращити ситуацію в цьому напрямку».

 Анжела Бабкіна, радниця із соціальної згуртованості в Закарпатській області зауважила, що віднедавна переселенці мають більше шансів бути почутими місцевою владою. «Велике досягнення для ВПО – це те, що нарешті ВР проголосувала за новий Виборчий кодекс, де враховано права переселенців. І на наступних виборах ми будемо голосувати у громадах. Ми з холдингом «Група впливу» та «Моя нова громада» теж активно працювали у цьому напрямку, здійснювали адвокаційні кампанії. І тепер, коли переселенці отримали право голосу, місцева влада зможе побачити весь свій електорат і наші питання, сподіваємося, будуть вирішуватися трохи швидше  тому числі і житлові, - коментує Анжела Бабкіна. - Є певні державні програми, але їх у нас недостатньо. Треба звернути увагу влади саме на це питання, на можливість отримати переселенцями постійне житло від держави, користуючись пільговими кредитами. Тоді ми зможемо повноцінно інтегруватися у громаду».

За словами Анжели Бабкіної, на Закарпатті створений унікальний проект, який може стати прикладом для всієї України. Це зареєстрований переселенцями житлово-комунальний кооператив «Закарпаття-Донбас»,  якому виділили приміщення територію старої котельні в Ужгороді для зведення житла ВПО. «Є певні ресурси, об’єкти у містах, які не використовуються і їх можна передати на добру справу. Особливо, якщо це приносить користь багатьом людям, - каже Анжела Бабкіна. – По всій Україні ситуація за 5 років не змінилася, 80% і більше основною проблемою вважають відсутність постійного житла. Наступник крок у реалізації такого житлового проекту в Ужгороді – це оплата проектно-кошторисної документації, на яку необхідно зібрати 1,5млн.грн.»   

  Костянтин Блажевич, голова Правління ГО «Закарпаття-Донбас» зауважив, що отримання переселенцями право голосу у місцевих громадах -- один з показників, що війна на Сході швидко не закінчиться. «Тому люди потребують достойного існування, ми повинні вирішити проблему житла, - пояснює Костянтин Блажевич. – Земельну ділянку ми (житлово-комунальний кооператив «Закарпаття-Донбас») маємо, дякуючи міській раді. Тепер зіштовхнулися з тим, що необхідна проектно-кошторисна документація. Вона коштує немалих грошей, тому хочемо ініціювати звернення у профільні міністерства, щоб виділили кошти і ми могли рухатися далі. Надалі цією документацією могли б скористатися інші громади, які приймають переселенців».

  Тетяна Хорошилова, заступник голови Правління ГО «Закарпаття-Донбас» нагадала, що громадська організація створювалась із пріоритетною ціллю: вирішення питання житла для ВПО. «Це здається нам очевидним, але при розмовах в кабінетах питають, звідки це ви взяли, що переселенцям потрібне житло. Ми будь-які наші ідеї, інформацією обговорюємо з цільовою аудиторією- переселенцями. І проект по зведенню житла не просто унікальний. Це одна з ідей, яка вдалася і була підтримана місцевою владою. Це має бути 9-поверхівка з достатньою кількістю квартир, яка реально вирішить проблеми ВПО»,- каже Тетяна Хорошилова.  

  Закарпатські переселенці не просто вірять в реалізацію своїх ідей, але й інтенсивно над ними працюють. Рішучість намірів засвідчив керівник ГО «Закарпаття-Донбас» Костянтин Блажевич. Ще на початку кампанії за захист виборчих прав переселенців він сумнівався, що справа закінчиться перемогою ВПО. І пообіцяв з’їсти власну краватку, якщо таке трапиться. Завдяки активній адвокаційній роботі багатьох ГО по України, право голосу виборці-переселенці таки отримали. Тома Костянтин Блажевич виконав свою обіцянку: з’їв краватку безпосередньо на пресконференції. Щоправда пряникову J 

 

Переселенці… Майже шість років люди з зони бойових дій намагаються почати життя спочатку в своїх нових громадах.  Близько 4 тисяч з них обрали для себе Закарпаття.  Найактивніші створили громадську організацію «Закарпаття – Донбас» та намагаються змінювати світ, захищаючи свої права.

Ініціатива реалізовується ГО «Закарпаття-Донбас» в партнерстві з ГО «Громадський Холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» в межах гранту, наданого  проектом Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень»

 

Додати у Facebook
 ЗАКАРПАТСЬКІ ПЕРЕСЕЛЕНЦІ РОЗПОЧИНАЮТЬ АДВОКАЦІЙНУ КАМПАНІЮ «МОЯ НОВА ГРОМАДА»
 ЗАКАРПАТСЬКІ ПЕРЕСЕЛЕНЦІ РОЗПОЧИНАЮТЬ АДВОКАЦІЙНУ КАМПАНІЮ «МОЯ НОВА ГРОМАДА»
 ЗАКАРПАТСЬКІ ПЕРЕСЕЛЕНЦІ РОЗПОЧИНАЮТЬ АДВОКАЦІЙНУ КАМПАНІЮ «МОЯ НОВА ГРОМАДА»
 ЗАКАРПАТСЬКІ ПЕРЕСЕЛЕНЦІ РОЗПОЧИНАЮТЬ АДВОКАЦІЙНУ КАМПАНІЮ «МОЯ НОВА ГРОМАДА»
 ЗАКАРПАТСЬКІ ПЕРЕСЕЛЕНЦІ РОЗПОЧИНАЮТЬ АДВОКАЦІЙНУ КАМПАНІЮ «МОЯ НОВА ГРОМАДА»
 ЗАКАРПАТСЬКІ ПЕРЕСЕЛЕНЦІ РОЗПОЧИНАЮТЬ АДВОКАЦІЙНУ КАМПАНІЮ «МОЯ НОВА ГРОМАДА»