ЗАКАРПАТТЯ ДОЛУЧАЄТЬСЯ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ РОЗВИТКУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА ПОТУЖНИМИ ЕКСПЕРТАМИ ТА ПРОЄКТАМИ

17 грудня в Україні відбудеться 9-й Форуму розвитку громадянського суспільства «Імунітет до ілюзій». Цей захід є найбільшою платформою для міжсекторального діалогу, обміну досвідом та навчання, яка збирає понад 2000 представників громадянського суспільства, органів влади, медіа, бізнесу та міжнародних партнерів.

Майданчики Форуму діятимуть у цей день у всіх областях України. На Закарпатті партнерами Форуму є БФ "Центр громадських ініціатив" та ГО "Простір молоді". Представники цих організацій детальніше розказали про участь Закарпаття у Форумі, ініціативи та ідеї від області.

 

 Андрій Вишняк, голова правління БФ "Центр громадських ініціатив" зауважив, на Форумі визначаються тренди розвитку громадянського суспільства та пріоритетні сфери роботи. «Форум об’єднує інституції, зацікавлені у посиленні громадянського суспільства в Україні, серед яких – Агентство США з міжнародного розвитку, Програма розвитку ООН, Уряд Швеції, Представництво ЄС, Офіс Ради Європи, Фонд Ч.С. Мотта, Міжнародний фонд «Відродження» та багато інших, - каже Андрій Вишняк. - Уперше Форум відбудеться у вигляді Всеукраїнського телемарафону, який об’єднає всі регіони країни. 25 комунікаційних платформ у всіх регіонах України сформують інтерактивну мапу громадянського суспільства, яке продемонструє єдність у часи непевності. Тема «Імунітет до ілюзій» зосереджуватиме Форум на процесі розвитку спроможності організацій громадянського суспільства (ОГС) у мінливому та непростому середовищі».

 Ернест Самсончик, директор з організаційного розвитку ГО "Простір молоді" зазначив, що особлива увага на заході буде приділена ролі та місії ОГС у формуванні ВВП країни як «доданої вартості» громадянського суспільства, а також сприянню міжсекторального партнерства між громадянським суспільством, бізнесом та урядом. Окремі секції будуть присвячені взаємодії громадянського суспільства та органів державної й місцевої влади».

«У програмі дискусії на теми: як розвивається громадянське суспільство на Закарпатті?

Як функціонує мережа молодіжних просторів? Як вдало і якісно просувати свій контент у медіа. Також будуть представлені кращі практики з роботи успішних ОГС на Закарпатті»,

- каже Ернест Самсончик.

  Зареєструватися на Форумі можна за лінком https://forum.ednannia.ua/   Щодо самого формату проведення цього заходу, то на Закарпатті офлайн частина –панельні дискусії Форуму відбудуться на території комплексу «Деренівська купіль». «В одному приміщенні будуть присутні не більше 20 учасників, паралельно буде функціонуватиме 3 приміщення. Відбуватиметься включення як всеукраїнської частини Форуму, так і заходів, які будуть проходити в інших областях, - каже Андрій Вишняк. – Це унікальна можливість для закарпатських організацій прорекламувати себе і показати свою діяльність. У ході Форуму відбуватиметься знайомство з кращими практиками, історіями, проектами». До виступів на закарпатській частині запрошено Дмитро Тужанського, керівника Інституту центральноєвропейської стратегії (ICES), Оксану Косенко, координаторку проєкту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», Андрія Любку, письменника, Володимира Купрія, експерта з питань розвитку громадянського суспільства, Айдера Халілова, старшого програмного менеджера проекту сприяння громадської активності   «Долучайся», Мирославу Лендьел, професора, доктора політичних наук, Миколу Яцкова, регіонального координатора ініціативи "Активна громада" на Закарпатті та інших.

  Одна з дискусій стосуватиметься теми «Кордон – це межа чи можливості», про можливості транскордонної співпраці, напрацювання Закарпаття. Також відбудеться презентація 5-ти найуспішніших проектів Закарпаття, працюватиме донорська панель , де можна буде отримати інформацію про ті організації, яку працюють в Україні чи на її межами, підтримуючи ініціативи організацій громадянського суспільства.

 

На Форумі визначаються тренди розвитку громадянського суспільства та пріоритетні сфери роботи. Вперше Форум відбудеться у вигляді Всеукраїнського телемарафону, який об’єднає всі регіони країни. 25 комунікаційних платформ у всіх регіонах України сформують інтерактивну мапу громадянського суспільства, яке продемонструє єдність у часи непевності. Тема «Імунітет до ілюзій» зосереджуватиме Форум на процесі розвитку спроможності організацій громадянського суспільства (ОГС) у мінливому та непростому середовищі.

Додати у Facebook
ЗАКАРПАТТЯ ДОЛУЧАЄТЬСЯ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ РОЗВИТКУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА ПОТУЖНИМИ ЕКСПЕРТАМИ ТА ПРОЄКТАМИ
ЗАКАРПАТТЯ ДОЛУЧАЄТЬСЯ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ РОЗВИТКУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА ПОТУЖНИМИ ЕКСПЕРТАМИ ТА ПРОЄКТАМИ