Фінансування розвитку ВДЕ, цінові тренди, вплив на електромережі- тематика третього модулю медіашколи

Заключний модуль медіашколи «Освіта з питань відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) для регіональних журналістів» відбувся 26 листопада. Цього разу фокус уваги експертів був зосереджений на фінансування розвитку ВДЕ, законодавчі нормативи, які регулюють ВДЕ та електроенергетичній системі.

Про вартість технологій ВДЕ, цінові тренди, ціну та фінансування електроенергії ВДЕ у світі та Україні розповів Віктор Дядькович, голова правління Громадської спілки «Кластер «Енергетичний пул». Впровадження гнучких аукціонів з ВДЕ (причини та результати, динаміка цін, квоти на аукціони у найближчі кілька років).  FIP PPA. – цю тематику висвітлив Сергій Кравчук, кандидат технічних наук, експерт ринку електроенергії в Україні.

У виступі В’ячеслава Комара, доктора технічних наук, доцента кафедри електричних станцій та систем Вінницького національного технічного університету, йшлося про вплив ВДЕ на режими електричних мереж. Детальніше експерт зупинився на прогнозуванні генерації. Прос’юмерах - малих виробники, які споживають власну енергію. А також розповів про віртуальні станції (MicroGrid). Smart Grid технології зберігання енергії (Energy Storage) паралельно з системою.

Наприкінці учасники презентували власні проєкти: СЕС, вітрогенерація, ГЕС (малі)

Грантова ініціатива «Освіта з питань відновлюваних джерел енергії для регіональних журналістів» реалізується "Вінницьким прес-клубом" за підтримки USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ).

Додати у Facebook