НАЙБІЛЬШ ОБІЗНАНІ В ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКІ ШКОЛЯРІ ПОЗМАГАЮТЬСЯ З ОДНОЛІТКАМИ В УГОРЩИНІ

18 закарпатських школярів стали переможцями вікторини-конкурсу «Вихід з енергетичної пастки – більш свідомо для меншого споживання енергії», який проводився у рамках проекту Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020. Переможців, а також найбільш активні навчальні заклади, відзначили сьогодні в Ужгороді в рамках заключної конференції та запросили на навчальну поїздку до Угорщини 13-14 жовтня.

 

 Головна інновація проекту - створення навчального центру «Квест-кімната Energy Trap: знайти вихід з енергетичної пастки», що являє собою навчальну платформу для https://energytrap.eu  для учнів та вчителів для отримання додаткових знань в сфері енергоефективності та для використання в навчальному процесі, яка відповідає вимогам покоління «Y», а також може удосконалюватись відповідно до вимог цифрового розвитку. Упродовж кількох місяці школярі мали змогу реєструватися на цій платформі, де проходили вікторину. «Діти повинні були пройти завдання, розраховані на різні вікові групи. Це були запитання про заощадження енергії, і альтернативні джерела, і плив на екологію. Звичайні питання, які дають можливість дитині зрозуміти, як ощадливо поводитися з енергією у побуті, - каже  Наталія Носа-Пилипенко, менеджер проєкту ГО «Центр європейських ініціатив». – Ми відібрали дітей, які отримали найбільшу кількість балів, завтра вони їдуть у навчальну поїздку до Угорщини, де зустрінуться з однолітками із Словаччини та Угорщини».

 Угорські партнери проєкту створили навчальний пересувний контейнер, який може їздити від школи до школи. На його базі в інтерактивному форматі школярі отримують корисну інформацію про енергоощадливіть та енергоефективність. Пересувна конструкція особливо корисна для сільських територій, кажуть організатори. «Метою проекту є стимулювання активної участі учнів та викладачів у скороченні викидів парникових газів шляхом їх навчання тому, як заощадити енергію в школах та будинках, та підвищення обізнаності про важливість збереження природних ресурсів шляхом просування енергії з відновлюваних джерел, - КОМЕНТУЄ Роберт Орос, директор yекомерційного ТзОВ “Регіональна енергетична агенція ENEREA Észak-Alföld ”

  Анастасія Гряділь, учениця 10-го класу Ужгородської класичної гімназії – серед переможців вікторини. «Завуч гімназії скинула посилання на вікторину серед учнів. Питання були нескладні. У нас вибрали 11 учнів, які набрали 100% балів, - розповіла Анастасія. – Я в Угорщині була, але хочеться поїхати познайомитися, отримати корисну інформацію про енергозбереження. У нашому будинку ми використовуємо енергоощадні лампи, слідкуємо за водою, щоб дарма не витікала, щоб постійно не працював телевізор. І сміття сортуємо, здаємо пластикові пляшки, а також окремо папір і скло».  10-класниця

Таїсія Цубера з Дубівського ліцею теж їде у призову навчальну поїздку до Угорщини. «Я пройшла вікторину, неочікувано стала активною учасницею цього заходу. Серед легких запитань, наприклад, чим дихає ліс, чи можна викидати сміття, чи потрібно сортувати тощо, - каже школярка. – Ми сортуємо пластик, у нас є контейнери із склом і пластиком , було б добре, щоб ще були для бляшаних банок».

 

Заходи проходять у співпраці міжнародного партнерства, а саме: Некомерційне Північно-алфелдське регіональне агентство енергетики “LLC ENEREA” (Угорщина); Громадська організація «Центр європейських ініціатив» (Україна); Регіональна агенція інновацій “RIA” (Словаччина).

Додати у Facebook
НАЙБІЛЬШ ОБІЗНАНІ В ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКІ ШКОЛЯРІ  ПОЗМАГАЮТЬСЯ З ОДНОЛІТКАМИ В УГОРЩИНІ
НАЙБІЛЬШ ОБІЗНАНІ В ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ЗАКАРПАТСЬКІ ШКОЛЯРІ  ПОЗМАГАЮТЬСЯ З ОДНОЛІТКАМИ В УГОРЩИНІ