Державні виконавці з усієї України працювали в Ужгороді над законодавчими нововведеннями

26 травня в Ужгороді відбувся виїзний всеукраїнський семінар на тему: «Сучасний стан розвитку законодавства про виконавче провадження», під час якого працювали державні виконавці з усіх регіонів України та судді.

     По завершенню семінару для журналістів закарпатських ЗМІ відбувся брифінг заступника Міністра юстиції України – директора Департаменту державної виконавчої служби Геннадія Стадніка, який детальніше проаналізував новації у роботі державних виконавців стосовно боржників.

Як повідомив Геннадій Стаднік, Україна входить до трійки лідерів за кількістю позовів до Європейського суду щодо невиконання рішень судів. «У більшості випадків попередній закон захищав боржника та надавав йому можливість не сплачувати борг. Законодавчі нововведення, які нещодавно вступили в силу, мають на меті змінити цю ситуацію. Водночас, з прийняттям нового закону, нам слід довести механізм реалізації його положень до керівників виконавчої служби на місцях, для цього ми зібрали їх на цей семінар», -- розповів Г. Стаднік.

За його словами, раніше, якщо особа мала борг і не повертала його, то не несла за це жодної відповідальності. Натомість з набранням чинності нового закону передбачено і адміністративну, і кримінальну відповідальність за невиконання рішення суду.

Крім того, усунуто 7-дениий строк, який досі надавався боржникам, щоб добровільно погасити заборгованість. «За ці 7 днів багато боржників встигали просто переписати своє майно на родичів, а не розрахуватися ним з боргами. Відтепер після винесення судового рішення майно особи, визнаної боржником, одразу арештовують, щоб погасити борг на користь того, чиїм інтересам було завдано шкоди», -- пояснив директор Департаменту ДВС.

 Також серед новацій – введення комісійної торгівлі, що повинно вирішити проблему з реалізацією вилученого майна, яке перебувало у користуванні. Крім того, боржники не зможуть виїхати за кордон, поки не розрахуються.

У разі, якщо боржник не розрахувався добровільно і державний виконавець почав вчиняти примусові дії, то на суму боргу нараховують 10 % виконавчого збору стягнення. План наповнення бюджету такими надходженнями органи ДВС в цілому по Україні цього року вже перевиконали на 40 млн. грн.

З державними виконавцями незабаром працюватимуть і психологи, щоб у роботі уникнути агресії з боку боржників. «Ми повинні рівнятися на Європу і працювати цивілізовано. Крім того, слід виховувати у громадян гідність, яка не дозволятиме уникати повернення своїх боргів», -- каже Г. Стаднік.

За його інформацією, в Україні виконуються приблизно 75 % рішень судів. В основному це стягнення штрафів ДАІ, сплати на користь Пенсійного фонду, банківських застав тощо. Найбільш складно виконати рішення щодо боржників, у яких відсутнє майно.

Щодо мотивації проведення всеукраїнського семінару саме в Ужгороді посадовець зазначив: «Керівник ДВС Закарпатської області -- прогресивна, має власне бачення вирішення проблем і я б хотів, щоб усі мої підлеглі орієнтувалися в роботі саме на Наталію Панову, професіоналізм якої неодноразово був підтверджений на практиці і високо цінується на всеукраїнському рівні». Ідея організації всеукраїнського семінару виникла після успішно проведеного інноваційного Юридичного форуму, який нещодавно відбувся на Закарпатті за участі держвиконавців, суддів, журналістів.

Учасники всеукраїнської наради жваво обговорювали законодавчі нововведення та у ході роботи спільно напрацювали кілька суттєвих пропозицій щодо внесення змін до закону для кращого його застосування.

Семінар відбувся на базі відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Закарпатській області за участі заступника Міністра юстиції України, керівництва Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, начальників відділів державної виконавчої служби головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі. Також в роботі семінару взяли участь судді Апеляційного суду Закарпатської області, Господарського суду Закарпатської області.

 

 

 

Додати у Facebook
Державні виконавці з усієї України працювали в Ужгороді над законодавчими нововведеннями