У Тячеві відбудеться VI Всеукраїнський фестиваль сучасної та народної пісні «Веселка над Тисою»

       В Ужгородському прес-клубі відбулася преc-конференція організаторів масштабного VI Всеукраїнського фестивалю сучасної та народної пісні «Веселка над Тисою», що пройде цього року 6-8 травня у місті Тячів.

Про програму фестивалю, який збере талановитих учасників майже із кожного регіону країни, журналістам розказав Іван Пилипець, директор фестивалю, поет, співак, композитор. «Цього року ми чекаємо на близько 70 учасників. Представлені майже всі області України, зокрема Закарпатська, Житомирська, Хмельницька, Львівська, Чернівецька, Луганська, Донецька та інші,--повідомив Іван Пилипець.— Крім того прибуде директор фестивалю «Кримські хвилі». Як і у попередні роки визначатиме кращих виконавців професійне журі, яке очолює народний артист України Петро Матій. До складу журі входять директор фестивалю «Молода Галичина» Наталія Коваль, викладач вокалу Київського Інституту музики ім. Глієра Ірма Гвініашвіллі, викладач вокалу  Ужгородського Державного музичного училища ім. Д. Задора Наталія         Куклишина, заслужений працівник культури України, начальник управління культури ЗОДА Юрій Глеба та викладач вокалу Київської Муніципальної академії естрадного та циркового мистецтва ім.  Утьосова Ізабелла Луценко».

Програма фестивалю розпочинається 6 травня з прибуття учасників та урочистого прийому з традиційними закарпатськими стравами. 7 травня — конкурсний день: діти виступатимуть у трьох категоріях і представлятимуть дві пісні — одну українською, іншу на вибір українською або зарубіжними мовами. 8 травня у конкурсантів відпочинок та майстер-класи від провідних українських фахівців. А вже 9-го на центральній площі Тячева відбудеться гала концерт фестивалю. «Цьогорічним гостем гала-концерту буде гурт «Скрябін», минулого року ним став Іван Попович. Діти виконуватимуть також попурі з відомих пісень на повоєнну тематику, оскільки цього дня в Україні відзначатимуть День перемоги»,--зазначив Іван Пилипець.

Василь Гудак, начальник управління культури Тячівської РДА, яка активно підтримує фестиваль вже другий рік поспіль, підкреслив,  що мета пісенного свята — залучити якомога більше учасників як із Закарпаття і Тячівщини, так і з інших регіонів України. «Показати нашим дітям відомих виконавців, викладачів. У майбутньому фестиваль має всі передумови стати міжнародним», -- каже Василь Гудак.

Віктор Папп (11 років), лауреат першої премії минулорічного фестивалю, розказав, що «Веселка над Тисою» --перший фестиваль де хлопець відчув, що таке змагання. «Участь у фестивалі дала мені навіть більше, ніж я міг очікувати. Все було на найкращому рівні,-- каже молодий співак. Віктор навчається у продюсерському центрі в Падіюні (Ужгород), він учасник численних концертів та конкурсів.

Як підкреслив Іван Пилипець, переможці фестивалю отримають цінні подарунки, йдеться також про те, щоб сформувати грошовий фонд для лауреатів. Без сувеніра не залишиться жоден учасник, запевняють організатори. Крім того володар гран-прі стане власником «Золотого едельвейса».

 

Додати у Facebook