У Нижньому Селищі готують масштабний дитячий театральний фестиваль

       В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція організаторів V-го Міжнародного дитячого фестивалю театрального мистецтва «Птах», який проходитиме 6-8 травня у селі Нижнє Селище (Хустський район).

Як розповіла головний організатор фестивалю Тетяна Бєлоусова (голова ГО «Молоток»), у програмі фестивалю — виступи творчих колективів з України та сусідніх держав. Свою творчість представлятимуть дитячі театральні студії: «Чіга-Біга» с. Н. Селище, «Гора» м. І. Франківськ, експериментальний театр «Студія 22» м. Євпаторія, театр танцю «Леліо» м. Київ, літературно-музичний дует «Подорож» м. Чернігів та м. Рівне.

На гостей фестивалю чекатимуть майстер-класи з традиційних танців Закарпаття, Угорщини, Румунії -- під живий супровід музики гурту «Гудаки», а також вільного танцю від викладача Академії мистецтв при Печерській лаврі (Київ); майстер-класи з циркової майстерності (прибудуть майстри з німецького Гамбурга); майстерні з лозоплетіння, роботи з глиною, виготовлення ляльок-мотанок, прикрас з пластику та металу. Діти зможуть взяти участь у майстер-класі зі створення мультфільмів (у фестивалі візьме участь режисер, яка спеціально приїде із Москви).

Кожного фестивального дня відбуватимуться цікаві шоу (наприклад, повітряних кульок), розважальна програма з інтерактивними іграми, вогняним шоу, показом короткометражних фільмів та вечірками під відкритим небом з найкращими DJ-ми України.

«Зацікавити молодь та спонукати її до активності сьогодні не легко. Людей більше цікавлять матеріальні цінності, аніж духовні. Проте наш фестиваль за роки свого існування дається взнаки – діти самі пропонують власні ідеї щодо цікавих акцій, у дитячій театральній студії «Чіга-Біга» в Нижньому Селищі займаються близько 20 діток (з 2 до 7 класу), а її випускники створили власну арт-студію,-- зауважила Тетяна Бєлоусова. До слова, виставою вихованців Чіги-Біги «Аліса у задзеркаллі» відкриватимуть фестиваль, а завершать його виступами учасників місцевої арт-студії «Фігліш».

«Завдяки фестивалю ми маємо змогу зустрітися з колегами з інших театральних колективів та показати їм свою роботу», -- сказав організатор, учасник театральної студії «Чіга-Біга» В’ячеслав Кошан.

Встановити і прикрасити сцену, а також майданчики для майстер-класів організаторам фестивалю допоможуть волонтери, які прибудуть з Києва, Львова, Рівного, а також Франції та Німеччини.

Під час проведення фестивалю працюватиме акція «Діти-дітям» зі збору коштів для дітей, хворих на цукровий діабет у рамках програми благодійного фонду «Серце до серця». Працюватиме виставка-продаж виробів, виготовлених гуртківцями Хустського районного центру позашкільної роботи, -- розповів представник Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» Микола Щадей.

            Організатори фестивалю запрошують гостей приїхати до Нижнього Селища на кілька днів – у селі працюють «зелені садиби», які готові прийняти туристів. Із кількох сіл Хустського району для дітей, молоді та їхніх батьків буде організовано безкоштовний доїзд до Н. Селища (курсуватимуть 5 автобусів). Щодо Ужгорода, то звідси до Хустщини регулярно курсують маршрутні автобуси.

 

Додати у Facebook
У Нижньому Селищі готують масштабний дитячий театральний фестиваль