. +38 0312 61-60-07

email:uzhgorod@cure.org.ua

Ужгородський прес-клуб

21/09/20 ЖІНКА У СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ: ВПЛИВ ГЕНДЕРНИХ СТЕРЕОТИПІВ І СЕКСИЗМУ НА ЇЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЮ

 «Ніхто не забороняє жінкам іти у владу – вони самі не хочуть». «Ну ясно, як вона прийшла на цю посаду!» Часто доводиться чути це і в приватних розмовах, і в публічних дискусіях. Із чим насправді стикаються жінки, йдучи в політику або вже будучи в ній? Як гендерні стереотипи впливають на вибір жінок і чим вони шкідливі не лише для них, а й суспільства загалом йшлося на ґендерній медіа-кав’ярні, яку організував Ужгородський прес-клуб

 

21/09/20 ЗАКАРПАТСЬКИЙ ВИНОРОБ ПІВРОКУ ДОБИВАЄТЬСЯ ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЇ, ЩОБ ПРАЦЮВАТИ ЛЕГАЛЬНО

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, на якому йшла мова про мале  виноробство на Закарпатті, проблеми галузі та перепони, який доводиться долати підприємцям. Два роки тому  прийняті зміни до законодавства стосовно малого виноробства, винороби вже готуються до збору третього врожаю після змін, але легально працювати майже ніхто не зможе. Чому, розповіли учасники пресконференції: Владислав Чопак, закарпатський винороб, Павло Гомонай та Олег Белейканич, представники громадської організації «Громадський конвент».

 

21/09/20 МІСЦЕВІ ВИБОРИ-2020: РЕГІОНАЛЬНИЙ ВИМІР

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого стали «Місцеві вибори-2020. Регіональний вимір». Йшлося про хід виборчої кампанії в області, тенденції, політичну палітру тощо.

 

18/09/20 В УКРАЇНІ ЗАРЕЄСТРУВАЛИ ДРУГЕ ГЕОГРАФІЧНЕ ЗАЗНАЧЕННЯ ХАРЧОВОГО ПРОДУКТУ—ГУЦУЛЬСЬКА КОРОВ’ЯЧА БРИНДЗА

11 вересня Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України ухвалило рішення про реєстрацію одразу двох нових географічних зазначень, одне з них  - гуцульська коров’яча бриндза. Минулого року першим зареєстрованим географічним зазначенням в Україні стала гуцульська овеча бриндзя. На реєстрацію гуцульської коров’ячої бринзди чекали майже рік, за кілька днів до цього історичного моменту Ужгородський прес-клуб із журналістами подався у сусідній з Рахівщиною Верховинський район (Івано-Франківщина), де на полонинах Кринта і Бибратківка. Адже цей молочний продукт яка виробляється як на території Івано-Франківщини, так і Закарпаття.

 

17/09/20 В УЖГОРОДІ ВІДКРИВАЮТЬ ВИНОГРАДНУ ГОРУ-ТУРИСТИЧНИЙ ОБ’ЄКТ ТА СИМВОЛ МІСТА

У п’ятницю, 18 вересня, о 14.00 в Ужгороді відбудеться офіційне відкриття Виноградної гори (неподалік ресторану «Кілікія»). Виноградна гора - це з однієї сторони бажання повернути Ужгороду славу виноробного та виноградного міста, оскільки на сьогодні в межах Ужгорода немає діючих виноградників, а на гербі одним із головних символів є виноградна лоза. А з іншого боку — планове продовження і розширення відкритих туристичних принад міста. 

 

16/09/20 Початок виборчої кампанії на Закарпатті: новації законодавства та активність потенційних кандидатів

На Закарпатті розпочалася активна підготовка до місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня 2020 року. Зокрема, в області у вересні запрацювали територіальні виборчі комісії, які утворили округи для голосування щодо трьох рад - місцевої, районної, обласної. Окремі потенційні учасники виборчих перегонів ще у серпні помітно активізувалися, проявляли ознаки так званої передчасної агітації. Про це все під час пресконференції 9 вересня розповів координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Закарпатській області Ярослав Гулан.

16/09/20 УЖГОРОД МОЖЕ МАТИ ЩЕ ТРИ ПОТЕНЦІЙНІ ПАРКИ

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого стало створення трьох потенційних парків в Ужгороді. З такою ініціативою тривалий час виступає Закарпатська молодіжна рада та ГО «Простір молоді». 

 

16/09/20 СТАРТУВАЛА ВИБОРЧА КАМПАНІЯ: ПРОГОЛОСУЙ ТАМ, ДЕ ЖИВЕШ

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого став старт 5 вересня виборчої кампанії до місцевих виборів та можливість змінити виборчу адресу. Менше тижня залишилося для того, щоб ужгородці змогли змінити виборчу адресу за місцем фактичного проживання, а не прописки. 

 

16/09/20 В УЖГОРОДІ ВІДБУДЕТЬСЯ КРОСФІТ ЧЕЛЕНДЖ «КАРПАТСЬКА МИЛЯ»

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого стало проведення в Ужгороді  відкритого кросфіт челенджу «Карпатська миля». Мета заходу--створення доступних умов занять фізичною активністю для молоді, пропаганди здорового способу життя та розвитку спорту.

 

16/09/20 МАЛИЙ ТА СЕРЕДНІЙ БІЗНЕС ЗАКАРПАТТЯ У КРИЗОВИХ УМОВАХ ВІДЧУВАЄ СПАД, АЛЕ Й РЕАЛІЗУЄ НОВІ КРЕАТИВНІ ІДЕЇ

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання на тему «Малий та середній бізнес Закарпаття: особливості, проблеми, перспективи». Йшлося про потреби підприємців, місцеві ініціативи, розвиток місцевого підприємництва в цілому, наскільки впевнено себе почуває бізнес під час карантинного періоду тощо. А також про адвокасі-кампанію, яку розпочав Ужгородський прес-клуб для визначення потреб малого та середнього бізнесу Закарпаття.