. +38 0312 61-60-07

email:uzhgorod@cure.org.ua

ПОДІЇ

Новий закон змусить ріелторів підвищувати кваліфікацію

1 жовтня в Ужгороді  за ініціативи Всеукраїнської спілки громадських організацій України «Ріелторська палата України» та за підтримки АТ «ОТП Банк» відбулося засідання круглого столу на тему: «Закон про ріелторську діяльність України - як рушійний чинник розвитку ринку нерухомості в Україні».
Двадцять років українські фахівці з нерухомості чекають на власний закон. У державі працюють сотні ріелторських компаній, але законодавства, яке б регулювало їхню діяльність, поки що немає. Але найближчим часом ситуація може змінитися, бо у вересні на розгляд до Верховної Ради внесено проект закону «Про ріелторську діяльність".


Він визначатиме її правові засади в Україні, порядок правового регулювання та захистить  права та інтереси споживачів ріелторських послуг. За словами Віктора Нєсіна, голови комітету по законодавству та юридичному забезпеченню Всеукраїнської спілки громадських організацій України «Ріелторська палата України», який брав участь у  розробці закону, у 2009 році перший раз, коли законопроект був поданий на розгляд до Верховної Ради, фракція комуністів не проголосувала і тож він був відправлений на доопрацювання. Сьогодні ж серед українських ріелторів проходить активне обговорення удосконаленого проекту.
Слід зауважити, що фахівці з нерухомості, які зібралися у суботу в готелі «Ужгород», завзято дискутували та вносили свої зауваження щодо нового законопроекту. Зокрема, їх цікавило чому тільки «Ріелторська палата України» згідно з цим законом наділяється  контролюючими повноваженнями і чи не призведе це до монополізації галузі. Віктор Нєсін пояснив, що ні про яку монополізацію не може бути й мови, адже палата – це громадська організація. Щодо основної суті законопроекту, то документом закріплюється поняття «ріелтора», яким може бути будь-яка фізична особа, яка має вищу освіту рівня бакалавра, що пройшла професійну підготовку та курс підвищення кваліфікації. Юрист зауважив, що підвищення відповідальності фахівців з нерухомості, зумовить до них більшу довіру клієнтів та покращить ситуацію на ринку. «Мають бути єдині правила на ринку нерухомості та відповідне законодавче врегулювання. Навіть якщо вимоги будуть жорсткими, сьогодні вони потрібні», – підсумував Віктор Нєсін.
Попри те, що деякі пункти законопроекту викликали у провідних ріелторів області критику, вони відзначили, що самі вже давно чекають на закон, проте хочуть аби він захищав і їхні інтереси, а не лише клієнтів, бо наразі 7 пунктів у документі – це права ріелторів, а 19 – обов’язки.
Євген Олійник, голова правління ВАТ «Будівельний комплекс» у свою чергу зауважив, що жорсткіші правила дадуть можливість відсіяти недобросовісних та непрофесійних ріелторів, тому його прийняття в інтересах власне фахівців з нерухомості. Він також зауважив, що кілька років тому в Україні був підписаний антикризовий закон про будівництво, він вирішував певні корінні питання. Ним передбачено, що піввідсотка від валового національного продукту ( складає 800-900 мільйонів гривень)  мають направлятися як джерело фінансування на будівництво доступного житла. Три роки тому було виділено 1 мільярд 100 мільйонів, але вони не були освоєні в Україні
Сергій Федина, керуючий відділенням «Корятовича» АТ «ОТП Банк» в м. Ужгород відзначив, що у будь-якому випадку для ріелторів буде корисно згуртуватися навколо певної ідеї. Адже кожен поодинці вони можуть вирішувати лише індивідуальні проблеми, а це малоефективно. Тому він вважає, що їм потрібно об'єднатися і випродукувати такий закон, який би захищав їхні права та діяльність. Крім того, якщо відповідальність та фаховий рівень ріелторів буде забезпечуватися відповідним законом, то і банки, і клієнти зможуть працювати з ними більш відкрито. «Якщо ми – будівельні та ріелторські компанії і банківські установи – налагодимо тісну співпрацю і усі сторони належним чином будуть виконувати свої зобов’язання, то, думаю, що від цього виграє саме ринок нерухомості. Також це дасть можливість повноцінно відновити його роботу.», – відзначив Сергій Федина. За словами керуючого відділенням OTP Bank сьогодні відновлені майже всі програми з іпотечного кредитування, які банк пропонував до фінансової кризи, тож зараз вони відкриті до діалогу та співпраці. А саме криза дозволила виявити усі слабкі місця кредитування та скоригувати програми так, аби ті в повній мірі задовольняли як інтереси клієнтів, так і банку. Наразі йде тенденція до зниження відсоткової ставки.

Додати у Facebook