. +38 0312 61-60-07

email:uzhgorod@cure.org.ua

ПОДІЇ

Ужгородська міськрада відмовила переселенцям у зміні виборочї адреси

Закарпатські ВПО отримали офіційну відповідь від Ужгородської міськради на заяви про бажання змінити виборчу адресу. Переселенці хочуть брати участь у місцевих виборах, проте на сьогодні українське законодавство забороняє це право волевиявлення.

Тетяна Хорошилова (ГО «Закарпаття-Донбас»), одна з тих, хто подав заяву до міськради. «Я отримала відповідь Ужгородської міської ради на мою заяву про моє бажання змінити виборчу адресу. Мені відмовлено за підписом міського голови, обґрунтовано, чому я не можу це зробити», - каже переселенка.

Тетяна має намір далі відстоювати свої права, каже: «Це загальнолюдське конституційне право. Я як громадянин маю право голосувати і вважаю себе частиною територіальної громади Ужгорода. Я тут живу, плачу податки, моя дитина тут зростає і навчається».  

Відстоюватиме свої виборці права у суді і Анжела Бабкіна, яка теж подавала запит на зміну виборчої адреси. «Моє право як громадянки України, яка 4 роки проживає у славному місті Ужгороді стосується не тільки мене, а й  півтора мільйони людей. Не всіх, а тих хто захоче голосувати там, де живе. Не там, де мені скажуть як це було визначено зразковим рішенням Верховного суду. Довідка ВПО не є підставою, для того щоб змінити виборчу адресу», - каже Анжела Бабкіна.  

Наразі вибір переселенців обмежується непідконтрольною територією України, своє волевиявлення вони можуть здійснити за місцем прописки на сході. Проте мало хто хоче брати участь у виборах за колишнім місцем проживання. Тим більше, що живуть східняки на Закарпатті ще з початку військових дій.

Анжела Бабкіна каже, крім суду, є ще один шанс вплинути на законодавців: звернутися з листом до голови фракції тієї політичної сили, за яку голосував переселенець. «Можливо, такі листи-звернення спонукають ВР розглянути законопроект, який дозволить ВПО голосувати на місцевих виборах. Хоча б розглянути, не мусять приймати. Адже це законопроект лежить вже рік», - додає Анжела Бабкіна.

У рамках адвокаційної кампанії проект «Голос жінки має силу в Закарпатській області» ВПО готують наступні кроки, які повинні допомогти їм з реалізацією виборчого права.

Додати у Facebook