. +38 0312 61-60-07

email:uzhgorod@cure.org.ua

ПОДІЇ

Про види відновлювальних джерел енергії в Україні йшлося на другому модулі медіа-школи

19 листопада закарпатські та тернопільські журналісти продовжили навчання у медіа- медіашколі «Освіта з питань відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) для регіональних журналістів». Тематика другого модулю стосувалася розвитку ВДЕ у світі, стратегії України щодо розвитку виробництва електроенегрії з ВДЕ тощо.

Про види ВДЕ в Україні з деталізацією на регіони, розвиток ВДЕ у світі: статистика, динаміка. Про стратегію України щодо розвитку виробництва електроенергії з ВДЕ. “Зелений перехід 2050” розповів Віктор Дядькович, голова правління Громадської спілки «Кластер «Енергетичний пул».

Законодавчі нормативи, які регулюють ВДЕ,  організації і установи, які є ключовими і які регулюють енергоринок України висвітлив Сергій Кравчук, кандидат технічних наук, експерт ринку електроенергії в Україні. Розробка законодавчих та регуляторних актів для повноцінної роботи ринку електроенергії.

В’ячеслав Комар детальніше зупинився на питаннях  RAB регулювання, інтеграції ВДЕ у електричну мережу України, зони ВДЕ, їх вплив на режими електричних мереж тощо.

Цікавим та корисним став виступ запрошеної експертки з ВДЕ із Закарпаття Оксани Станкевич, яка представляє ГО «Екосфера». Учасники та екпсерти подискутували на тему гідро- сонячної енергетики, які активно розвивається на Закарпатті, а також про вплив «видобування» нових джерел енергії на навколишнє середовище та екологію.

Грантова ініціатива «Освіта з питань відновлюваних джерел енергії для регіональних журналістів» реалізується "Вінницьким прес-клубом" за підтримки USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ).

Додати у Facebook